Wehikuły Usamodzielnienia 2023/2024

Wehikuł to dwa lata pracy w lokalnych grupach i wspaniała przygoda w budowaniu własnej samodzielności. Każda z grup spotyka się dwa razy w miesiącu na 4-godzinne warsztaty usamodzielnienia. Zajęcia prowadzą lokalni trenerzy usamodzielnienia, przeszkoleni przez Fundację. Celem pierwszych spotkań jest integracja grupy i zachęcenie nowych Robinsonów do regularnego uczestnictwa. Młodzież czekają także rajdy integracyjne. A w ciągu roku warsztaty dotyczące szeroko rozumianego usamodzielnienia, spotkania z ciekawymi ludźmi i wyjścia, w tym takie, o których zdecydują uczestnicy.

Grupy Wehikułów działają aktualnie w Gdański, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie, Wrocławiu i Zawierciu. Finansowane są przez DHL, Credit Suisse, Fundację Drzewo i Jutro, State Street, Urząd Miasta Szczecin i Żabkę Polska sp. z o.o.

Osoby chętne, aby dołączyć do programu, zachęcamy do kontaktu z koordynatorką programu Anną Walas - a.walas@robinson.org.pl

Anna Agnieszka Grzymkowska